TEK GÖZLÜKLE YAKINI VE UZAĞI GÖRMEK, YAŞAM KONFORUNU ARTIRIYOR

Görme bozuklukları yaşam konforunu olumsuz etkilerken, vücutta hissedilen birçok rahatsızlığın da temelini oluşturabiliyor. Gözlerde dış etkenlerin yanı sıra, kalıtsal olarak ve yaşa bağlı olarak da bir takım rahatsızlıklar belirebiliyor. Prespiyopi (yakını görememe) sorunu yaşa bağlı oluşan göz hastalıklarından biri. Kişi bu problem oluşmaya başladığında uzağı görmede de sorun yaşıyorsa, uzağı ve yakını görebilmek için gözlük kullanmaya başlamalı. Seiko Optik Türkiye Göz Sağlığı Danışmanı Op. Dr. Özgür Gözpınar, bu aşamada tek bir gözlükle hem yakını hem uzağı görmek isteyenler için progressive camları önerdiklerini belirtiyor.

Gözlük teknolojisinde uzak ve yakını birleştirerek yaşam konforunu artıran progressive camlar; yakın ve uzak gözlük kullanımını tek bir gözlükte birleştirdiği için kullanıcısına fonksiyonellik de sağlıyor. Seiko Optik Türkiye Göz Sağlığı Danışmanı Op. Dr. Doktor Özgür Gözpınar, progressive cam kullanımı ile birlikte uzağa baktığınızda yan alanlarda daha az baş hareketi yapıp yakına baktığınızda da daha özgür bir şekilde göz hareketlerini gerçekleştirebileceğinizi, böylece görüntü atlaması ya da geçiş olmadan daha geniş görüş alanı elde edebileceğini belirtiyor. Gözlüğün aralıksız ve doğru kullanımıyla, beynin adaptasyon sorunlarına kısa sürede uyum sağlayacağını ve alışma sürecinin hızla gerçekleşeceğinin altını çiziyor.

Seiko ‘progressive optik camlar’ ile görüşte berraklık ve sadelik

‘Progressive Optik Cam’ teknolojisi, yakın, orta ve uzak mesafeleri tek bir camda görmeyi sağlıyor. Progressive gözlük camlarının alt kısmı yakın, iki cam arasında kalan ve progressive geçiş alanı olarak adlandırılan bölüm orta, üst kısmı ise uzak mesafeleri görmeyi sağlıyor. Seiko progressive camlar, kullanıcısına 30-40 cm’den başlayarak, kesintiye uğramadan her mesafede mükemmel görüş deneyimi yaşatıyor.

Dünyada optik alanında ilk’lere ve en’lere imza atan Seiko, 1997 yılında ilk kez ‘kişiye özel’ progressive camı üreterek bu alandaki iddiasını korumaya devam ediyor. Seiko 5 farklı progressive cam üretiyor: SEIKO Vision, SEIKO Synergy, SEIKO Emblem, SEIKO Superior ve SEIKO Prime ile temel progressive merceklerin başlıca unsurlarına odaklanıp, her durumda uzak, yakın ve orta mesafelerde mükemmel bir görsel performans yaşatıyor. Kaliteden ödün vermeden yüksek standartlarda gerçekleşen üretim teknolojisi sayesinde her segmentte ulaşılabilecek en yüksek konfor ve görüş açısı sunuyor.

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Göz sağlığı hakkında merak ettiğiniz her şey için sorularınızı yöneltin.

GÖZ SAĞLIĞI İLE İLGİLİ
YAZILARI OKUYUN

Optik sektöründe dünyanın lider markası Seiko Optik Türkiye’nin sosyal medya sayfalarını ziyaret edin.

Göz sağlığı hakkında bilgi almak için kayıt olun

Güncel haberler ve bilgilendirmeler

Formunuz başarıyla gönderilmiştir.