GÖZLERİMİZ DIŞ DÜNYAYA AÇILAN PENCERİMİZ

Peki değerini yeterince biliyor musunuz?

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) verilerine göre, dünyada 285 milyon insanda görme bozukluğu mevcut. Bu rakamın %80’i önlenebilir veya tedavi edilebilir olan bozukluklar olmasına rağmen farkındalığın düşük olması veya erken teşhis edilmemesi gibi sebeplerle her geçen yıl göz sağlığı sorunu artıyor. Türkiye’de ise, göz muayenesi yeterince önemsenmemekle birlikte; çoğu kişi yılda bir kez göz muayenesi yaptırılması gerektiğinden, çocukluk çağı görme bozukluklarının bütün bir ömrü etkilediğinden ve yeni doğan bebeklerde göz muayenesinin hayati öneme sahip olduğundan habersiz.

Seiko Optik Türkiye ‘Gözümün Değerini Biliyorum’ projesi ile Türkiye’de göz sağlığı konusunda bireyleri bilinçlendirmeye, düzenli muayeneye bağlı olarak erken teşhis ile olası hastalıkları engellemeye yönelik önemli adımlar atmayı amaçlıyor.

Göz sağlığı farkındalığı için düzenlenen ‘Gözümün Değerini Biliyorum’ projesi ‘Karanlık Oda’ etkinliği Trabzon, Ankara, Antalya ve Adana’da gerçekleşti. 2019 yılında bu etkinlik farklı şehirlerde düzenlenmeye devam edecek.

GÖZ SAĞLIĞI İLE İLGİLİ
YAZILARI OKUYUN

Optik sektöründe dünyanın lider markası Seiko Optik Türkiye’nin sosyal medya sayfalarını ziyaret edin.

Göz sağlığı hakkında bilgi almak için kayıt olun

Güncel haberler ve bilgilendirmeler

Formunuz başarıyla gönderilmiştir.