1881 yılında Kintora Hattora tarafından kurulan Seiko, Japonca da “İncelik” anlamına gelir. Bu biz Seiko çalışanları için aynı zamanda bir taahhüt ve çalışma kültürünün de başlangıç noktasıdır. Dünyada saat, gözlük camı, optik çerçeveler, ödeme sistemleri,  enerji optimizasyonu,  elektronik cihazlar gibi birçok sektörün lider üreticisi konumunda olan Seiko’nun gücü tam da bu incelikten gelir.

Dünyanın en ileri cam teknolojilerine sahip olan Seiko Optik olarak; bu taahhüdü yaşatmak bizim açımızdan sadece tüketicilerimize “Mükemmeli sunma” tutkumuzu göstermiyor, aynı zamanda göz rahatsızlıklarını daha gerçekleşmeden önleyebilecek doğru ve sağlıklı bilginin yayılmasını da kurumsal görevimiz olarak görüyoruz. 

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) verilerine göre, dünyada 285 milyon insanda görme bozukluğu mevcut. Bu rakamın %80’i önlenebilir veya tedavi edilebilir olan bozukluklar olmasına rağmen farkındalığın düşük olması veya erken teşhis edilmemesi gibi sebeplerle her geçen yıl göz sağlığı sorunu artıyor. Türkiye’de ise, göz muayenesi yeterince önemsenmemekle birlikte; çoğu kişi yılda bir kez göz muayenesi yaptırılması gerektiğinden, çocukluk çağı görme bozukluklarının bütün bir ömrü etkilediğinden ve yeni doğan bebeklerde göz muayenesinin hayati öneme sahip olduğundan habersiz.

Seiko Optik Türkiye olarak göz sağlığı farkındalığı artırmak üzere 2018 yılında başlattığımız “Gözümün Değeri” projesi, attığımız adımlardan biri. “Gözümün Değeri” projesi “Karanlık Oda” etkinliğini, sosyal medya farkındalık videolarını ve şu anda okumakta olduğunuz gozumundegeri.com blogunu içeriyor. “Gözümün Değeri” projesi “Karanlık Oda” etkinliği ile 4 şehirde 1000’i aşkın kişiye ulaştık ve kullanıcılarımıza unutamayacakları bir deneyim yaşattık. Bu deneyimi yaşarken tüketicilerimizle birebir bağ kurduk ve sosyal medya merkezli bilinçlendirme videoları hazırladık. 16 adet hazırladığımız sosyal medya videoları hali hazırda 2.420.125 tekil kişiye ulaştı.

Gozumundegeri.com blog ise, bu projenin en yaygın ayağı olmak üzere tasarlandı. Kolay okunabilir yapısı ile göz sağlığı ile ilgili tüm içeriklere ulaşılabilecek bir dijital kaynağın olmadığı iç görüsünden yola çıktık. Artık tüketicilerimizin Türkiye’de göz sağlığı ile ilgili soru sorabileceği, doktora danışabileceği ve göz sağlığı ile ilgili kaynaklara tek elden ulaşabileceği bir adresi var. 

Seiko Optik Türkiye olarak göz sağlığı farkındalığını artırmak için çalışmalarımız tüm hızla devam edecek. Blogumuzun sektöre hayırlı olmasını dilerim.

 

Seiko Optik Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü – FARUK ULUSOY

GÖZ SAĞLIĞI İLE İLGİLİ
YAZILARI OKUYUN

Optik sektöründe dünyanın lider markası Seiko Optik Türkiye’nin sosyal medya sayfalarını ziyaret edin.

Göz sağlığı hakkında bilgi almak için kayıt olun

Güncel haberler ve bilgilendirmeler

Formunuz başarıyla gönderilmiştir.